• Klimatyzacja Wrocław

    Proponujemy Państwu usługi związane z montażem, serwisem, dostawą oraz konserwacją urządzeń klimatyzacyjnych. Zamówienia wykonujemy nie tylko we Wrocławiu, ale także na terenie…

Aktualności

Dobór  właściwego klimatyzatora

Systemy klimatyzacji wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniu chłodząc, ale również ogrzewając. Obecnie na rynku są dostępne urządzenia klimatyzacyjne, które oprócz w/w funkcji klimatyzator również oczyszcza, jonizuje, wyłapuje bakterie, roztocza i alergeny. W wyborze odpowiedniego systemu dla naszego domu, biura powinniśmy zaufać firmie, która ma odpowiednie doświadczenie i wiedzę w doborze systemu, który stworzy nam odczucie komfortu przebywania w pomieszczeniu.

Jak działa klimatyzacja

Zasada działania klimatyzacji polega na pobraniu energii cieplnej z pomieszczenia poprzez jednostkę wewnętrzną i wydalenie jej poza budynek do powietrza zewnętrznego. Podstawowy system klimatyzacji składa się z dwóch głównych elementów - parownika oraz skraplacza. Oba urządzenia wyposażone są w wentylatory wymuszające obieg powietrza. Parownik - urządzenie znajdujące się w środku pomieszczenia zasysa powietrze i po jego schłodzeniu wpuszcza go z powrotem.
Jak to się dzieje? Sercem całego systemu jest sprężarka znajdująca się w agregacie na zewnątrz budynku oraz czynnik chłodniczy krążący w urządzeniu. W sprężarce gaz zostaje sprężony i pod wysokim ciśnieniem wędruje do skraplacza. Tam ochładza się i staje się cieczą. Sprężona ciecz przepływa przez zawór rozprężny. Jest to urządzenie które ma za zadanie zredukować ciśnienie przez co staje się on jeszcze bardziej chłodniejszy.Chłodny czynnik poprzez miedziane rurki jest transportowany do drugiego urządzenia - Parownika gdzie ogrzewa się od powietrza w pomieszczeniu i wraca z powrotem do jednostki zewnętrznej już w stanie gazowym.

Budowa klimatyzatora_klimatyzacja Wroclaw


Całym systemem kieruje komputer oraz różnego rodzaju czujniki, ( m.in. temperatury ) regulujących pracę całej klimatyzacji Wrocław. Kiedy na pilocie ustawiamy żądaną temperaturę, wysyła on sygnał do komputera, który z kolei "ustawia" klimatyzację Wrocław do jak najwydajniejszej pracy i szybkiego schłodzenia lub ogrzania pomieszczenia. To między innymi poprzez czujnik temperatury znajdujący się w pilocie ( w zależności od modelu) lub w jednostce wewnętrznej klimatyzacja steruje temperaturą w naszym domu.

Przykłady klimatyzatorów najczęściej zamawianych

Klimatyzator Wroclaw Haier

  

Klimatyzator Wroclaw MIRAI

 .Klimatyzator Wroclaw Rotenso

  Klimatyzator Wroclaw Ukura

Zapraszamy na inne strony naszego serwisu Klimatyzacja Wrocław

Konserwacja klimatyzacji Wrocław  Serwis klimatyzacji Wrocław  Certyfikaty  Klimatyzacja ceny  Oczyszczacze Powietrza Wrocław  klimatyzacja dla firm   Kontakt  

klimatyzacja wroclaw